Koleje Śląskie: kwietniowy briefing

Koleje Śląskie: kwietniowy briefing

Koleje Śląskie zorganizowały briefing prasowy, w trakcie którego zapowiedziano nowe projekty oraz podsumowano te już istniejące

Wydarzenia | Koleje Śląskie

W spotkaniu udział wzięli Bartłomiej Wnuk – rzecznik prasowy Kolei Śląskich oraz Tomasz Niedziela – Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych.

Na briefingu przedstawiono m.in. propozycję skierowaną dla podróżnych korzystających z pociągów z rowerami. W terminie od 27 kwietnia do 8 czerwca na torach województwa śląskiego pojawi się Velo Cug, czyli pociąg Kolei Śląskich ze specjalną strefą, na której cykliści znajdą 36 miejsc na swoje pojazdy.

Velo Cug powstał przede wszystkim z myślą o weekendowym połączeniu Katowice – Wisła Głębce, ale w wybranych godzinach będzie nim można podróżować także z Katowic do Raciborza, Zwardonia i Tychów oraz na linii Chałupki – Racibórz. Pasażerowie, zainteresowani połączeniami obsługiwanymi przez Velo Cug, informację na ich temat znajdą w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie zorganizowały briefing prasowy, w trakcie którego zapowiedziano nowe projekty oraz podsumowano te już istniejące.
Europerspektywy Koleje Śląskie: kwietniowy briefing

Od 27 w ofercie Kolei Śląskich pojawi się także możliwość zakupu biletu z rezerwacją miejsca na rower – wybierając taki bilet, właściciele jednośladów zyskają pewność, że w wybranym pociągu na pewno nie zabraknie miejsca dla ich pojazdów.

Regionalny przewoźnik startuje również z ofertami specjalnymi przygotowanymi na zbliżającą się majówkę. Oferta „Od niedzieli do niedzieli” będzie obowiązywał od 28 kwietnia do 5 maja – w tym okresie pasażerowie będą mogli kupić specjalny bilet upoważniający do nielimitowanego podróżowania na większości linii (z wyłączeniem odcinka Chałupki – Bohumin) obsługiwanych przez przewoźnika. Koszt takiego biletu będzie wynosił 100 zł.

W trakcie briefingu podsumowano także pierwszy miesiąc taryfy Max Bilet, umożliwiającej podróżowanie po terenie GZM połączeniami Kolei Śląskich, GZM i Polregio za pomocą jedną biletu. Jak poinformowano, w marcu z tej oferty skorzystało ponad 3,3 tys. osób.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry