Łukasiewicz IMN: Dzień Hutnika 2024

Łukasiewicz IMN: Dzień Hutnika 2024

W Centrum Konferencyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej pracownicy Łukasiewicz IMN świętowali Dzień Hutnika 2024

Wydarzenia | Łukasiewicz IMN

Na uroczystość oprócz kadry Instytutu przyjechało wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele administracji państwowej oraz samorządowej, przedstawiciele świata nauki, biznesu i in.

Zaproszenie przyjęli m.in. prof. Maria Mrówczyńska  –  Podsekretarz stanu w  Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Nauka i Edukacja), Izabela Najda-Jędrzejewska – Zastępca Dyrektora w Departamencie Innowacji i Rozwoju MNiSW, Joanna Pauly – Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich i Spraw Zagranicznych w Ministerstwie Przemysłu.

Wśród przedstawicieli licznie reprezentowanego świata nauki znaleźli się rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk i prof. Marek Pawełczyk – prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Śląskiej, rektor-elekt.

W Centrum Konferencyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej pracownicy Łukasiewicz IMN świętowali Dzień Hutnika 2024.

Zaproszenie przyjęli także przedstawiciele instytutów należących do Sieci Badawczej Łukasiewicz, a także przedstawiciele partnerzy biznesowi i kontrahenci IMN. Gościem specjalnym tradycyjnie był wieloletni dyrektor Łukasiewicz IMN prof. Zbigniew Śmieszek.

Działalność Instytutu i jego obecną sytuację zaprezentowała dyrektor Łukasiewicz IMN dr inż Barbara Juszczyk.

Uroczystość była okazją do wręczenia nagród i medali. Wręczono odznaczenia państwowe przyznane przez władze RP, medale za długoletnią służbę, a także nagrody Instytutu za osiągnięcia naukowe i za długoletnią pracę.

Wydarzeniu towarzyszył występ Orkiestry Dętej Huty Łabędy, a uroczystość poprowadził Grzegorz Romanow. Dalsza część obchodów Dnia Hutnika odbyła się w Chacie Polaka w Gliwicach.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry