Nowoczesne podejście do komunikacji miejskiej

Nowoczesne podejście do komunikacji miejskiej

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach to lider komunikacji miejskiej w Polsce, od lat znajdujący się w czołówce najlepszych przedsiębiorstw

PKM Tychy | Pryzmat | Pryzmat Tychy

Potwierdzeniem pozycji firmy są nie tylko rankingi, gdzie od dwóch lat PKM zajmuje I miejsce, ale też wysoka jakość usług, dbałość o pracowników oraz warunki pracy. PKM to firma z ponad 60-letnią tradycją, dysponująca nowoczesnymi, ekonomicznymi, bezpiecznymi, ergonomicznymi i przyjaznymi dla środowiska naturalnego autobusami, spełniającymi wymagania najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin. Tyski PKM może ponadto poszczycić się jednymi z najlepszych wskaźników techniczno-eksploatacyjnych taboru autobusowego w skali całego kraju, a także ugruntowaną pozycją wśród czołowych przewoźników w Polsce. W dodatku po modernizacji posiada jedną z najnowocześniejszych zajezdni autobusowych z nowoczesnym taborem, a to nie koniec inwestycji.

Europerspektywy Nowoczesne podejście do komunikacji miejskiej

Najważniejszą inwestycją w firmie są ludzie! PKM Tychy zatrudnia obecnie 243 kierowców i liczba ta stale rośnie ze względu na szkolenia kolejnych. W tej grupie znajdują się 32 kobiety, które są mile widziane i bardzo dobrze oceniane przez mieszkańców. W PKM Tychy spotkamy również kierowców innych narodowości, którzy odnaleźli tu swoje miejsce pracy, są to m.in. obywatele Ukrainy i Indii. Firma pomaga także zdobyć uprawnienia do prowadzenia autobusu, oferując dofinansowane szkolenia, tylko w tej chwili na kursie przebywa 24 przyszłych kierowców, a 81 już zdało egzamin.

Europerspektywy Nowoczesne podejście do komunikacji miejskiej

Dodatkowo PKM chętnie nawiązuje współpracę z firmami świadczącymi usługi poszukiwania i udostępniania kierowców, w tej formie obecnie zatrudnionych jest 30 kierowców. To doskonały wynik w sytuacji na rynku pracy, na którym brakuje ok. 150 tys. kierowców zawodowych, jak wynika z raportu opracowanego przez firmę Trans.eu oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Doskonałe warunki pracy począwszy od nowoczesnej dyspozytorni, pomieszczenia socjalnego, nowoczesnego taboru, zaplecza technicznego, aż po liczne szkolenia czy pomoc psychologa i atmosferę, a także elastyczne formy zatrudnienia (nie tylko na umowę o pracę) sprawiają, że każdy, kto tylko ma pasję i chciałby zostać kierowcą autobusu, znajdzie tu miejsce dla siebie!

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry