SOR-DREW: Bezpieczeństwo w transporcie

SOR-DREW: Bezpieczeństwo w transporcie

SOR-DREW – firma istniejąca na rynku od ponad 30 lat – specjalizuje się w produkcji opakowań eksportowych dla przemysłu oraz konstrukcji spawanych.

Biznes | Biznes: 156 | SOR-DREW

Ich wyroby zabezpieczają towary na czas dostawy w różnego rodzaju transporcie: morskim, drogowym i lotniczym W zakładach SOR-DREW powstają także opakowania specjalistyczne, przystosowane do wszelkich wymogów transportu produktów wrażliwych i niebezpiecznych.

Nie oznacza to jednak, że firma osiadła na laurach – w 2024 roku SOR-DREW ma zamiar poszukiwać nowych rozwiązań technologicznych, nowych klientów – i nie tylko. „W nowym roku będziemy rozszerzać naszą strategię o elementy innowacji i w sposób bardziej systemowy będziemy poszukiwać rozwiązań innowacyjnych w skali naszego przedsiębiorstwa. Jej realizacja doprowadzi do zwiększenia produktywności i optymalizacji naszych procesów. Mamy także kilka pomysłów, które pozwolą nam zaoferować nowe produkty na rynku w zakresie drewna konstrukcyjnego i szeroko pojętego drewna przetworzonego” – zapowiada prezes Zarządu SOR-DREW Marcin Jadczyk.

Europerspektywy SOR-DREW: Bezpieczeństwo w transporcie

Firma, dzięki doświadczeniu kilku dekad działalności, ma już ustabilizowaną sytuację na rynku, jednak należy podkreślić, że to otoczenie biznesu ciągle się zmienia – i przez to wymaga od przedsiębiorców zmian. Jednak SOR-DREW jako firma jest na takie zmiany przygotowana. „We wdrażaniu zmian pomaga cały zespół – zarówno od strony przygotowania produktów, jak i od strony tworzenia i wspólnego opracowywania strategii zmian w firmie” – podkreślił Marcin Jadczyk. „W roku 2024 będziemy się skupiać nad budowaniem proinnowacyjnej atmosfery w firmie. Co więcej, wszystkie innowacje planujemy tak, aby wpływały na ograniczenie emisji CO2. Ważny jest dla nas ten aspekt proekologiczny, dlatego jako SOR-DREW będziemy także inwestować w odnawialne źródła energii”.

Europerspektywy SOR-DREW: Bezpieczeństwo w transporcie

Firma w perspektywie trzech lat planuje dwukrotne zwiększenie możliwości przerobu drewna okrągłego. Produkcja nadal będzie rozwijała się w zakładzie w Zabrzu. Można stwierdzić, że to właśnie w branży przemysłu drzewnego SOR-DREW widzi swój największy potencjał wzrostu. Warto jednak podkreślić, że firma dynamicznie rozwija się także w innych kierunkach. W branży metalowej, w produkcji konstrukcji i części metalowych, rynek jest jednak dużo bardziej konkurencyjny, rynek jest jednak, a firma skupia się na pozyskiwaniu nowych kontraktów.

Firma będzie także szukać przestrzeni w innych branżach, m.in. w energetycznej i kolejowej. „W coraz bardziej konkurencyjnej gospodarce Europy, żeby móc się rozwijać, tak naprawdę każdy z nas musi stać się proinnowacyjny w swojej branży. Każda pozytywna zmiana, która doprowadzi do tego, że w skali naszej firmy będziemy coraz lepsi, jest dla nas cenną innowacją” – podkreśla prezes Marcin Jadczyk. Kluczem do sukcesu jest nie tylko tradycja: równie ważny jest zaufany zespół.

Europerspektywy SOR-DREW: Bezpieczeństwo w transporcie

W SOR-DREW ważny jest każdy pracownik. Obecnie w swoich zakładach firma zatrudnia 230 osób, z których większość to mieszkańcy aglomeracji. Firma zapewnia im dostęp do szkoleń podnoszących kompetencje, praktyk i specjalistycznych kursów.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry