TAURON: Mikołajowe kilometry dobroczynności

TAURON: Mikołajowe kilometry dobroczynności

Grupa TAURON rozpoczęła akcję, w trakcie której zbierane będą fundusze na rzecz Fundacji Szerpowie Nadziei, która wspiera rozwój turystyki górskiej wśród osób z niepełnosprawnościami.

Wydarzenia | Tauron

Na uwagę zasługuje forma tego wsparcia: Grupa zapowiedziała, że przekaże 10 zł za każdy kilometr, którzy jej pracownicy pokonają na stacjonarnych rowerkach i bieżniach, które umieszczono w siedzibach jej spółek.

Cel tegorocznej zbiórki wybrali pracownicy Grupy w głosowaniu – w zeszłym roku Grupa TAURON działała na rzecz Hospicjum Dziecięcego Świetlikowo. W ramach wyzwania pracownicy grupy pokonali łącznie dystans 700 km.

Od 2023 roku TAURON jest partnerem projektu „Szerpowie Nadziei” – to inicjatywa miłośników gór, którzy chcą podzielić się radością ze zdobywania szczytów z niepełnosprawnymi dziećmi, które same nie są w stanie wyruszyć na górskie szlaki.

„Pracownicy TAURONA wielokrotnie pokazali, że są otwarci na pomoc potrzebującym. Wspierali uchodźców, cierpiących w trakcie pandemii, ale także w spokojniejszych czasach można na nich liczyć. W trakcie sześciu wydarzeń na rowerkach stacjonarnych i na elektrycznych bieżniach pomnażają kilometry dobroczynności, z których każdy wart był 10 złotych” – wyjaśnia Daniel Gryt, Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu w grupie TAURON.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry