TFS Sp. z o.o. i CPK podpisali przedwstępną umowę dot. zakupu pakietu kontrolnego akcji spółki Torpol

Podpisanie umowy Torpol

TFS Sp. z o.o. i CPK podpisali przedwstępną umowę dot. zakupu pakietu kontrolnego akcji spółki Torpol

Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o. i Centralny Port Komunikacyjny podpisali dzisiaj przedwstępną umowę dot. zakupu pakietu kontrolnego akcji spółki Torpol.

Torpol SA specjalizuje się w modernizacji i budowie infrastruktury kolejowej. CPK to największy program infrastrukturalny w RP. Kluczowymi korzyściami wynikającymi z transakcji jest m.in. ograniczenie ryzyka braku niezbędnych zasobów wykonawczych przy realizacji inwestycji kolejowych CPK.

Torpol realizował w przeszłości projekty typu greenfield i ma wielobranżową praktykę w inwestycjach w sektorach: kolejowym, drogowym i kubaturowym. Spółka odpowiadała m.in. za budowę dworca Łódź Fabryczna.

TFS jako inwestor i jako podmiot uczestniczący okresowo w finansowaniu spółki ma swój znaczący udział w tworzeniu jej wartości dla akcjonariuszy. TFS od 20 lat aktywnie uczestniczy w ważnych procesach inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych dużych podmiotów państwowych. Po podpisaniu umowy w sprawie Torpolu kolejnym krokiem jest pozyskanie zgód korporacyjnych i skierowanie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosku o zgodę na dokonanie transakcji.

Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o. i Centralny Port Komunikacyjny podpisali przedwstępną umowę dot. zakupu pakietu kontrolnego akcji spółki Torpol.

Towarzystwo Finansowe Silesia | Centralny Port Komunikacyjny | Torpol

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry