TLT. Ekologicznie do celu!

TLT. Ekologicznie do celu!

Tychy to jedno z trzech miast w Polsce, w których funkcjonuje komunikacja trolejbusowa

Miasto Tychy | TLT | Pryzmat | Pryzmat Tychy

Rozwój elektromobilności w ostatnich latach bardzo silnie wpłynął na ten rodzaj transportu. Dzięki nowoczesnym technologiom trolejbusy obsługują części miasta bez sieci trakcyjnej, a ich parametry eksploatacyjne są lepsze niż autobusów elektrycznych.

Europerspektywy TLT. Ekologicznie do celu!
zdj. Tyskie Linie Trolejbusowe

Tyskie Linie Trolejbusowe (TLT) eksploatują 30 pojazdów, które każdego dnia wyjeżdżają do obsługi ośmiu linii komunikacyjnych. Rocznie pokonują ulicami miasta ponad milion kilometrów. Cała zeroemisyjna flota wyposażona jest w specjalne akumulatory, które umożliwiają odłączenie się od sieci i obsługę terenów niewyposażonych w napowietrzną sieć trakcyjną.

Europerspektywy TLT. Ekologicznie do celu!
zdj. Tyskie Linie Trolejbusowe

Możliwości te już teraz regularnie są wykorzystywane na czterech liniach. Baterie w trolejbusach ładują się podczas jazdy po sieci, dzięki czemu nie ma konieczności odstawiania pojazdu pod specjalną ładowarkę, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych autobusów elektrycznych. Warto dodać, że zarówno odłączanie od sieci, jak i ponowne podłączanie odbywa się automatycznie, dzięki czemu nie jest uciążliwe dla pasażerów. Najnowsze trolejbusy, zakupione w 2022 roku, mogą na bateriach spokojnie dojechać z Tychów do Katowic oraz wrócić.

Europerspektywy TLT. Ekologicznie do celu!
zdj. Tyskie Linie Trolejbusowe

Zmiany, które nastąpiły w komunikacji trolejbusowej w ciągu ostatnich lat to prawdziwa rewolucja. Dzięki niej, tyskie trolejbusy nie muszą obawiać się wyparcia przez autobusy elektryczne, ponieważ są dziś prawdziwie nowoczesnym i niezawodnym środkiem transportu.

Atuty TLT:

  • 100% ekologii Eksploatujemy wyłącznie pojazdy przyjazne dla środowiska i mieszkańców miasta Tychy;
  • Dla każdego – Nasze wozy są przystosowane do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej – w pełni niskopodłogowe;
  • Systemy pokładowe – Cały tabor jest wyposażony w udogodnienia dla podróżnych – foniczną i wizyjną informację o trasie przejazdu;
  • 40 lat tradycji – Komunikację trolejbusową tworzymy z pasją od 1982 roku. Nasze hasło to: Ekologicznie do celu!

Kontakt z TLT: : info@tlt.pl
Rekrutacja TLT: rekrutacja@tlt.pl

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry